Sitene kod ekle Sitene Favicon ekle | Sitene kod ekle

Sitene Favicon ekle

Yazıma Favicon nedir? Cevabıyla başlayayım.

Sitene Favicon ekle. Kısaca anlamı; Favori icon, kısa yol simgesi, web sitesi simgesi gibi bunları çoğaltabiliriz.

Adres çubuğunda ki site ismimizin yanında bulunan küçük simgelere verilen isimdir. Bunlar 16x16, 32x32, 48x48, 64x64 piksellikte yani kare bir resim olması gerekmekte.Gelelim Blogger'da bunu nasıl ekleyeceğimize.

Blogger ayarlar sayfamız da yerleşim kısmını tıkladığımız da en üstte "Sık kullanılan simge" diye bilinen yerden düzenle diyerek giriş yapıyoruz.Karşımıza "Dosya Seç" butonu çıkıyor,daha önce siteniz için seçtiğiniz bir kare logoyu seçerek kaydet tuşuna basınız işlem bu kadar. Burada bir hatırlatma yapayım, iconunuz hemen çıkmayacaktır.Yanlış yaptım duygusuna kapılmayın.Bir başka ekleme şeklini anlatayım.

Bunu ikinci yolla eklemek için sitemizin css kodlarının içinde <head> </head> arasına bir kod eklememiz gerekecek. Bu şekilde eklediğinizde faviconunuz hemen sitenizin isminin yanında çıkacaktır.

Bunu nasıl yapacağız?

Kendinize bir logo seçin veya yapın, hazırda beklesin www.favicon.cc adresine gidin.Site İngilizce olduğu için seçeceğiniz butonların isimlerini İngilizce yazacağım. Buradan sırasıyla "Import Image" butonuna tıklayın.Karşınıza "Image Fıle" Dosya seç çıkacak buraya tıklayın ve daha önce ayarladığınız resmi seçerek "Upload" diyerek faviconu oluşturun.Oluşan faviconuzu sitenin üste tarayıcının orada görebilirsiniz.

Resimde görüldüğü gibi indir diyerek hazırladığınız faviconu masa üstüne indirin. Oluşturduğunuz faviconun linkini alarak kırmızı işaretlediğim yere kendi linkinizi şu kodun içine yapıştırın ve daha sonra sitenizin <head> </head> kodları arasına kaydedin.

<link href='http://3.bp.blogspot.com/-dfeOoWfbbZw/U3pupYRwTjI/AAAAAAAABxA/yNQAR7wAAhA/s1600/favicon+(1).ico' rel='shortcut icon' type='image/vnd.microsoft.icon'/>